Spájame Občanov Slovenska – SOSK

Predsedom strany je lekár Marian Kollár, ktorého si možno pamätáte, ako pred rokmi bojoval za lekárov a sestry za ich lepšie pracovné podmienky a kvalitnejšiu, dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť pre nás všetkých. Má bohaté skúsenosti z oblasti zdravotníctva. Dlhé roky nielen upozorňoval, prosil kompetentných ale hlavne navrhoval riešenia spolu s kolegami, odborníkmi z praxe.

V minulosti viedol Lekárske odborové združenie, neskôr Slovenskú lekársku komoru. Organizoval tri úspešné „štrajky“ lekárov za čias vlád Mikuláša Dzurindu, Ivety Radičovej, ale aj Igora Matoviča. Bojoval nielen za vyššie platy a lepšie postavenie lekárov a sestier, ale predovšetkým za pacienta, a to v čase, keď nám títo húfne odchádzali do zahraničia. Jeho prioritou bolo, aby našich pacientov mal kto liečiť a aby dostávali takú zdravotnú starostlivosť, akú si zaslúžia.

Zdravotníctvo sa ukazuje nielen ako jedna z najdôležitejších vecí, ktorú je potrebné urýchlene riešiť, ale ako problém, od ktorého každá vláda dávala vždy ruky preč. A aj to je jedným z rozhodujúcich momentov, prečo sa Marian Kollár rozhodol vstúpiť do politiky. Má skúsenosti, kompetencie a spolu s tímom odborníkov z radov občanov – profesionálov s pracovnými skúsenosťami v kľúčových oblastiach, pochopili, že len pozerať sa na to, kam sa prepadáva a rúti Slovensko, už nestačí.  Bojujeme za zdravotníkov, aj za pacientov zároveň. Ideme do toho spolu s Vami, občanmi.

Marian Kollár – lekár

Spájame Občanov Slovenska – SOSK